Dva midi keyboardy, 4 VSTI

Dotazy k nastavení MIDI a externímu hardwaru
bambini di praga
Oblíbené žánry:
art, elektronic

Dva midi keyboardy, 4 VSTI

Napsal: 18 srp 2017 21:53 Příspěvek

Přeji všem pěkný den
Mám dotaz, zda je technicky možné toto:
Mám 2 midi keyboardy ( fox keycontrol 61 a CME UF6). Vše je v pohodě.
Umím nastavit ať jeden hraje např. Nexus, druhý třeba Hive.
Umím rozdělit jeden ať hraje do půlky Nexus, od půlky Hive.
Co neumím, ať jeden hraje do půlky Nexus, od půlky Hive a druhý
do půlky např. Sylenth, od půlky třeba Arturia.
Nebo jeden ať hraje jeden VST a na druhém něco do plůlky a něco jiného od půlky.
Přiznám se, že jsem amatér, hraji si s tím asi měsíc, o midi moc nevím. Něco málo o kanálech a portech.
Neuvěřitelně mě to chytlo, bylo mým snem se naučit hrát na klavír, teď si jej jako samouk plním.
Poradíte někdo?
Předem moc díky

pan DJ
No však to uděláš pro druhou MIDI klaviaturu stejně - rozdělit Split a dva MIDI kanály nasměrovat do dalších dcou VSTi.

Kde je prob?

P.

bambini di praga
Oblíbené žánry:
art, elektronic
Problém je, že já tomu asi fakt moc nerozumím. Kanál si jakože umím nastavit na keyboardu, ale přímo ve VSTi to snad nejde? Tam se mi do toho zase nabízejí porty. Keyboard rozděluji přímo v pluginu, s tím split na keyboardu mi to nejde. Asi nechápu základní principy midi, já si prostě dám vždy do prvních dvou kanálů pluginy, přiřadím porty podle nastavení midi v options a nějak to jede. kdykoliv přidám nějáký třetí VSTi začnou hrát všechny tři.

pan DJ
To bych se musel kouknout do FL manuálu, což se mi zatím nechce. Split klaviatury děláš přímo ve VSTi? Ne, že by to někdy nešlo, ale abys bez nastavování na straně kláves ovládal 2 virtuální nástroje se mi teda fakt věřit nechce 8)

Je potreba operovat s MIDI rozhranním (=porty, ty máš teda v daném případě dvě). V rámci každého bude nejméně 16 MIDI kanálů, takže aby ti hrály 2 nástroje (jedno, jestli virtuální nebo fyzické, a každý na jiném rozsahu klaviatury), musíš klaviaturu rozdělit na dvě (=Split), každá část pak bude mít svůj MIDI kanál v rámci toho jednoho MIDI portu, takže FL následně pro ty dva virtuální nástroje musíš nastavit tak, aby ti reagovaly na MIDI data z toho jednoho portu a každý navíc jen na data z toho jednoho MIDI kanálu.

Stejné pak budeš postupovat pro druhou dvojici VSTi. Akorát se to bude lišit v tom MIDI portu (aby reagovaly pouze na data z té druhé klaviatury).

P.

Zpět na