Pomoc s hudební teorií

Jak tvořit melodie, beat, aranžmá a dotazy k jednotlivým hudebním žánrům
bambini di praga
Oblíbené žánry:
Drum & Bass, House, Dubstep

Pomoc s hudební teorií

Napsal: 18 kvě 2017 20:06 Příspěvek

Zdravim. :) Před půl rokem jsem si pořídil FL Studio a začal tvořit. Půl roku pryč a mně přijde, že jsem se toho moc nenaučil, i přesto, že tomu věnuji spustu času. Abych řekl pravdu, jsem z toho docela frustrovaný, protože se fakt snažím, sleduju spoustu tutorialu, ale stále všem těm věcem nedokážu porozumět. At už se jedná o syntézu, oscilátor, nebo obyčejnou práci v FL Studiu.
Mám hromadu nezodpovězených otázek, které by mi spoustu věcí ujasnily, ale nemám se koho zeptat, poradit apod. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli se nenajde nějaká dobrá duše, které by mi občas trošku pomohla. Nebo jestli jsi z Jihočeska, neměl bych problém ti zaplatit za pár hodin doučování:) Hudbu mám až moc, abych ji jen poslouchal:)

Uvítám jakékoli rady, zatím předem děkuju :yeah:

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...
Booking:
Já si ťa najdu, třeba v televízi... ok !!
Já poskytuji po domluvě (čas + cena) základy a pokročilejší věci v fl (vysvětlení teorie + ukázka přímo v fl), ale jsem sever moravy, takže druhá strana světa :-(

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Jej tak to je obrovská škoda :( Každopádně kdybys o někom věděl, tak mě informuj prosím:)

produkční superstar
Oblíbené žánry:
Booking:
Za mnou jezdí už pul roku, jeden ze severnich čech a asi je spokojen, jinak by sem tolikrát už nejel :-D . Dnes tu mimochodem byl 7 hodin . No v tvoji blízkosti nikoho, bohužel.

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Trap
čau, sice nevím o jaký jde přesně žánr, ale vém že Abebeats z H16 dělá doučování ve fl studiu buďto přes skype či jiný program an volání a sdílení obrazovky a nebo osobně u něj doma v bratislavě, účtuje se 2500 na 2hodiny což se zdá jako hodně, ale myslím si, že tě naučí hodně:)

vesnická diskotéka
No koukám, že s cenou jsem teda pěknej amatér......!

P.

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Šlo by o taneční hudbu, nejlépe Drum & Bass...Mno a 2500,- bych nedal ani za 10 hodin, natož za 2... :D

produkční superstar
Oblíbené žánry:
Booking:
Dobrá cena, pokud obsahuje letenku na Bahamy a kurz bude trvat mesic :-D

kvalitní produkce
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno
2500 kopanců do prdele :-)

vesnická diskotéka
Dudyx96 píše:Šlo by o taneční hudbu, nejlépe Drum & Bass...Mno a 2500,- bych nedal ani za 10 hodin, natož za 2... :D

Ale jo - za 10 hodin je to už adekvátní. Ale osobně bych si cestou internetu neříkal ani o tyhle peníze. Řekl bych, že praktická konzultace osobně má smysl v cenové úrovni 250 - 500 za hodinu. Odvíjí se to hlavně o odbornosti, znalostech a i schopnosti výkladu (ono to taková sranda fakt není ;-) ).

P.

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Jasný, ale kdybych měl jít teda na nejaky "doucovani" tak si myslim, aby to melo nejaky smysl, tak by melo trvat tak 4-5 hodin. A davat za jednu lekci 1300-2500 mi prijde naprosto prestreleny. Lekce klavíru si taky účtuji normálni ceny. A ne 250-500/1h

vesnická diskotéka
Ale 250 je normální cena :-) za kolik bys to prosimtě chtěl? Navíc bych si troufnul tvrdit, že to je fakt minimum.

P.

kvalitní produkce
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno
pavlii píše:Ale 250 je normální cena :-) za kolik bys to prosimtě chtěl? Navíc bych si troufnul tvrdit, že to je fakt minimum.

P.

šlapky to dělají za 1500 :-D +-, ale toto bych si fakt nenechal tak finančně ždímat :fire:

vesnická diskotéka
No však - je to otázka poptávky. Jestli se najde bambula, kterej to bude dělat za párek a pivo, tak proč samozřejmě ne. Můj volný čas a know-how mají prostě takovouhle symbolickou cenu - kdo chce remcat, ať jde o dům dál a já budu mít čas aspoň na smysluplnější věci.

P.

produkční superstar
Oblíbené žánry:
Booking:
Tak 1500,- a vic ve velkým profi studiu, je asi normální cena, páč jen ho zapne 1400,- sebere elektrika a stovárnu má na piFko :rofl: :rofl: :sure: To amatér asi tak nemá, ale pokud jsi zkoušel někomu něco vysvětlovat několik hodin v kuse, musíš to uznat, že to má "učitel" psychicky náročný zvlášť, když "student" pořád nechápe. A kde dostaneš servis "řeknu a ještě to ukážu"? Všude je zpravidla jedno nebo druhé a někdo potřebuje obojí, aby to pochopil. A srovnávat to s klavírem... asi neni nejlepší přirovnání. To posoudí klavírní majstr :sure: pavlii, ale zaučit do produkce hudby a zvuku, bude vyžadovat víc informací na jednom sezení (když nehodláš přijet znovu) než na hodině učení klavíru.

Zpět na