Prvé rady s FL Studio 12

Jak tvořit melodie, beat, aranžmá a dotazy k jednotlivým hudebním žánrům
bambini di praga
Oblíbené žánry:
Hip Hop

Prvé rady s FL Studio 12

Napsal: 21 zář 2017 23:26 Příspěvek

Zdravím, od dnes mám v PC nainštalovaný FL Studio.Potreboval by som od skúsenejších rady keďže s FL Studio ešte len začínam.Napr. keď si v lavom menu vyberem pár vecí z "Packs" ako to pospájam napr. do jednoho krátkeho songu?A ako to prehrám?Fakt som začiatočník takže znesiem aj hate, ale budem rád za každú radu.Ďakujem.

pan DJ

Re: Prvé rady s FL Studio 12

Napsal: 22 zář 2017 08:44 Příspěvek

Otvor si CHannel rack (ďalej CHR - horné menu, druhý riadok, vpravo od okienka Pattern 1, druhé okienko z ľava).
V ľavom menu, napr. z Packs, si vyberieš nástroj, klikneš naňho a pri podržaní ľavého tl. myši ťahaj do okienka CHR. Nad tlačidlom sampler, ľavé tlačidlo myši pusť. Priamo v CHR si mačkaním knoflíkov vpravo od sampler, môžeš navoliť rytmus - využíva sa najme pri bicích. Pre tvorbu melódie si otvor pianoroll a môžeš si doňho nahadzovať noty....
Prehráš to kliknutím na všeobecne známu šípku v hornom menu, druhom riadku, vpravo od dvoch zvislých šiberov, druhé okienko z ľava...

No, kým by som Ti týmto spôsobom niečo vysvetlil, asi by ma klepla pepka. :-) Takto by to ďalej nešlo. Pohľadaj na youtube nejaký tutoriál, je ich tam hafo. Skúšaj si to trpezlivo a snaž sa, na mnohé veci prídeš aj sám. Na konkrétne veci sa tu pokojne pýtaj. Mne tu ľudia pomohli, čo budem vedieť, rád odplatím radou novému začiatočníkovi, ale chce to hlavne vlastnú snahu. Keď už sa pýtať, tak na konkrétne veci a odázku si trochu premyslieť, aby z toho ľudia neboli mešuge. :-)

vesnická diskotéka

Napsal: 22 zář 2017 12:40 Příspěvek

emo píše:No, kým by som Ti týmto spôsobom niečo vysvetlil, asi by ma klepla pepka. :-)

:lol: :lol: :lol: :lol: Ale snaha z tvojej strany bola. Ano vysvetlit to takto je dost zlozite a zabralo by to niekolko stran.

V podstate musis skusat. Na vacsinu veci je mozne prist aj bez citania navodou ale chce to cas. Netreba cakat ze to zvladnes v prvy den ked si nainstalovat FlStudio.

Ako zakladny princip co by si mal vediet ako to cele funguje.
1. Channel - stopa ako audio, sampler, vsti (midi out alebo layer - ale na tieto teraz zabdni). V podtstate neaky zvuk napriklad z Packu dropnes do paternu (bod 2 :lol: ) otvori ti sampler (ak ide o wav a podobne). je to zdroj zvuku - nastroj alebo bicie.
2. Pattern - to kde nasledne "vyskladas" sekvenciu. Idealne je hned zacat pracovat s piano roll - kliknut pravym tlacitkom mysi na channel a v menu vybrat piano roll. To nahradi pattern. Tam "nahadzes" noty. Paternov mozes mat viac nesnazis sa vsetko hodit do jendeho.
3. Playlist - to je kde dane paterny alebo zvukove stopy (audio) naskladas to zelaneho poradia teda vytvoris skladbu.
4. Mixer - na zaciatok na to kasli. Az budes vediet zaklady prace s nastrojmi, piano roll a playlistom potom sa zacnes venovat tejto dolezitej casti. Az tam budes potom daj vediet :D .

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Hip Hop

Napsal: 26 zář 2017 11:06 Příspěvek

Lenže ja mám problém keď si dám niečo z packs do Channel racku, a tam to prehrám tam nepočujem žiadny zvuk, takisto aj keď to prehrám v playliste mi nič nehrám keď tam len tak nahádžem hocičo pre skúšku.Len som pozeral aj videá na YT a robil som presný postup no žiadny zvuk sa mi nedostavil :D

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...

Napsal: 26 zář 2017 12:26 Příspěvek

Se supr základním pochopenim fl, ti nikdo asi moc radit nebude, tutošu je dost na netu. Koukej a zkoušej stále dokola.

vesnická diskotéka

Napsal: 27 zář 2017 07:16 Příspěvek

No z toho co si napisal sa zda, ze cakas na zvuk bez toho aby si nieco pridal do paternu alebo piano roll-u. Pridal si neake noty alebo nieco pre dany zvuk? Ak nie ak ma vediet co ma FLko hrat.

Zpět na