Literatura o hudebnich stylech?

Propagace, copyright, vydávání hudby a vše, co se nevejde do ostatních sekcí.
bambini di praga
Oblíbené žánry:
Amnient, minimal techno, neuro dnb, hard tech atd
Zdravim.
S fl studiem (12) si hraju uz pres rok. Celkem na pohodku si poskladam skladby ve stylech minimal techno, schranz, trance nebo i hiphop, coz jsou odvetvi el. hudby celkem jednoduche, velmi repetativni, na pochopeni staci nemit obe usi leve...
Ted se chci ale posunout dale ke svym cilum a zamerum hudebni produkce a venovat se vice nejmladsim odvetvim dubstepu. Zjistil jsem vsak, ze co odposloucham, vubec nezvladam v flku ani napodobit. Uz jen skladba samotneho beatu.

Me zajima jestli lze nekde pocist o hudebnich stylech a jejich zakonitostech (spravne bpm, skladba jednotlivych one shot samplu do loopu ktery zapada presne do urciteho styloveho oznaceni)

Asi se neumim vyjadrit, proto rad vysvetlim na konkretnich Vasich dotazech.

Pro predstavu, co chci tvorit muzete mrknout treba na zaznamy poradu basstrap na http://www.radio1.cz/porady/47-bass-trap/ zaznamy jsou na mixcloudu.

Existuje nejaka literatura,webove clankyky, nebo jake koliv jine zdroje informaci, ktere mi vice priblizi rozdily a zakonitosti jednotlivych hudebnich stylu?
Uvitam jakekoliv tipy na sebevzdelavani, idealne v cestine.

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...
Booking:
http://www.basstechrance.cz/stranky/contact.html
Podle mě dost těžko. Ten kdo něco opravdu umí, se články moc zabývat nebude a rozdávat svoje zkušenosti (ještě zadara) a kdo neumí, zase nic psát nemůže :-D . A když se přeci jen něco někde ukáže, buď to nemá potřebnou kvalitu, nebo je to jen laicky (ne do hloubky) napsáno.
To jak píšeš, že jsou určitý styly jednoduché na vytvoření, tak to určitě není pravda. Každý má svoje a toho dosáhnout je v silách plnoletá praxe...

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Tuhle odpoved jsem vlastne predem cekal (a odpovidam s velkym spozdenim, cetl jsem to par hodin po reakci)
Ono je tezky se o tvorbe neco dovedet, pokud se mezi tema lidma moc nepohybujete...
Hltat zahranicni fora moc neumim, bohuzel. Proto fakt budu vdecny za jakekoliv byt jen drobne spravne nasmerovani za informacema ;)

A

Nechci zakladat nove vlakno, pokud nevadi, a tahle komunita mi z tech ceskejch for prijde jako jedna z nejvstricnejsich, ikdyz to tu zeje neaktivitou, tak pokud nevadi, obcas sem prihodim dotaz ci nazor ohledne sveho dalsiho dumani nad pahudebni tvorbou..
Nasel jsem ze sveho pohledu hodne zajimavy drummachine vr-08 (virtual tr-808) a zvazuju porizebi pro verze.

Zajima me jednak kazdy nazor ohledne vr-08,tak i nazor na jakykoliv jiny drummachine. Chtel bych si nejen ty kopaky delat fakt od hovna k vysledku sam.. A nandat automatizace na kazdy knob kery vidim, fakt pokladam za nutnou samozrejmost

Uplne OT:
Casem (UZ DRUHYM ROKEM) zvazuju koupit korg electribe 2 (esx2? Jestli je to spravne, pak je verze sampler a tu mam v DOST pici :D) tak i tyhle vase nazory, ci poznatky ohledne kompatibility s flkem uvitam :)

ejay :)
Booking:
tak určitě
Co se týče toho dubstepu tak doporučuju tady toho týpka a jeho How to Bass, jestli teda něco rozumíš anglicky :jelen:

obecně bych teda trávil dost času na youtube, jednoduše vyhledávat stylem: (žánr, co se chceš naučit) tutorial/production tips a pak tak 10x tolik času strávil zkoušením toho, co ses dozvěděl

pýs

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Dodatecne dekuji za odkazani na typka s jeho how to bass, ten mi predtim na youtube nejak unikl a ty videa jsou rozhodne prinosnym materialem.

Ano, vim ze na youtube je prakticky komplet vsech informaci, kere kazdy zacinajici nadsenec potrebuje. A ano vim, svoji slabou znalosti anglictiny si dlouhodobe hazu nohy pod klacky nebo co kam ale aspon za tyhle odkazy vam moc dekuju ;)

Me celou dobu slo spise o plodne diskuse motajic se kolem urcitych temat (tykajici nejen mych vlastnich potreb). Jsem na forech odkojeny, spoustu znalosti jsem nabyl vlastne jen diky nim. Hned po knihach. Proto si nemuzu nejak zvyknout, po letech, jak spousta kvalitnich for vymrela, a jeste vice, jak si na nich lide zacli kreckovat informace pouze pro svoji potrebu (jak pro zachovani sveho know how, tak i vidinou zisku bezestudu nabizej dve vychodiska, zaplatit si hodiny, nebo se topit ve vlastni nevedomosti a hledat kazdy pojem sam. Nebo aspon jeho nazev, aby ja amater alespon vedel co za znalosti si musim osvojit)
Holt komunitni vedeni zacina byt pase :)
A zde je komunita spise v drimotach, takze tak :D

A tak to neberte ve zlem, ja mam samozrejme pochopeni. Je to tak ze nam hodne pracujicim co se rozhodnem tech par
svych volnych hodin tydne, investovat misto tlachani v hospode, nejake te nam libivejsi cinnosti. A ono proste chybi si jen tak pokecat, udelat si jasno, zjistit treba ze nase presvedceni jakou technikou urciteho vysledku dosahnout je davno prekonany postup a zacit treba jinak A efekrivneji.
Tak jsem vas bral jako sebe, konickar co si o tom rad pokeca. v mem sirokem okoli zvukem znalych osob mam nekolik,s kymvsak se vsak lze potkavat, ten neholduje elektronice a kdo aspon okrajovetrochu jo, fl studio zna z dob boomu soundsystemu a nepovazuje to za pouzitelne studiove prostredi. Reakce skoro jako bych sprosteho slova uzil :D

A ted bych rad pridal dotaz.
.

Je zpusob jak editovat automatizace u free random filtru nahrane pres record? Ono se to mrvi na stopu paternu a to me tak nejak nebere rozum utak fajn prostredi pro aranz.

https://drive.google.com/file/d/0B1O1cd ... p=drivesdk

A pokud to lze, rad bych je rovnou ukladal do nove stopy stejne jako kdyz je moznost tvorit automatizace pres prave tlacitko u ofic. pluginu.

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno
jééé tady někdo nemá na klávesnici printscreen a musí používat foťák :-D

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Mrgabber píše:jééé tady někdo nemá na klávesnici printscreen a musí používat foťák :-D

Jako by snad takovy posmesek stal i za ten jediny OT post. Psal jsem to cele na telefonu, S notebookem jsem aktualne offline. Bylo to v ten moment nejrychlejsi a nejpohodlnejsi reseni, mrzi me ze to pohorsuje.

A kdyz rejpat, vice k tematu by to slo? ;)

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno
a Baldo.. jsi z Dreamfacu ? :-)

Zpět na