Notebook nebo PC?

Propagace, copyright, vydávání hudby a vše, co se nevejde do ostatních sekcí.
bambini di praga

Notebook nebo PC?

Napsal: 29 srp 2013 11:10 Příspěvek

Zdarec..už chvíli skládám a zjistil jsem že můj počítač už mi nestačí a potřeboval bych si pořídit nový ale nwm jestli si koupit notebook nebo si poskládat PC. Notebook se mi časem hodí víc kvůli škole ale zatím to nespěchá. Někde jsem četl že je lepší si poskládat PC kvůli zvukové kartě, že většina ntbků nemá dobrou zvukovku na skládání.. chtěl bych do toho dát tak 20tisc tak mi pordte do ceho zainvestovat :!:

pan DJ
Oblíbené žánry:
Drum and bass

Re: Notebook nebo PC?

Napsal: 29 srp 2013 11:46 Příspěvek

kdyz se ti hodi vice Notebook tak kup Notebook a a kup si k tomu externi zvukovku :)

bambini di praga

Napsal: 29 srp 2013 12:11 Příspěvek

roman m píše:kdyz se ti hodi vice Notebook tak kup Notebook a a kup si k tomu externi zvukovku :)

jojo jedna z možností a ještě by mě zajímalo když skládáš jaké výhody má PC oproti Notebooku?? nebo zas naopak

v kotli nabito
Booking:
korkybucek@gmail.com

Napsal: 29 srp 2013 12:55 Příspěvek

ja som zastancom notebookov koli mobilite vykon si tam das podobny jak do destkopu mozno za par stoviek viac mas nadupanu masinu a k zvukovkam jedine externu ci uz na usb alebo firewire nikdy ne intergrovanu stym som mal neskutocne problemy

produkční superstar

Napsal: 29 srp 2013 21:15 Příspěvek

Já si kupoval nový PC před 2 měsíci, právě z důvodu, že starý notebook (Core duo 2Ghz) byl už sakra línej. Začne Vás to časem štvát, když do toho nemůžeš dát všechno. (Tomu jistě rozumíš :) )

Za prvé stále platí pravidlo, že stolní PC za 20tis bude klidně 2x(i víc) výkonější než notebook za ty samý peníze. Životnost je logicky také větší. Dobrý je si to "nechat složit" se zahořením. Byť jsem "ajťák" s několikaletou praxí, tak jsem si to taky nechal poskládat za pár stovek než se pak nervovat s případnou reklamací.
Mám nejnovější i5-4670(haswell), 8GB RAM(1600Mhz, CL9 ), 1000GB 7200ot HDD. 600W zdroj - extra tichý(na radu Trewora a vyplatilo se).Zdroj je sakra důležitý. Hlavně kvůli brumům atd. To samý platí i pro zákl. desku. Nešetřit. 16K bez DPH

Dřív se zhroutí FLko samo o sobě, než vytíží procesor na 100%. Tedy i5 stačí. Dle recenzí je i7 jen cca o 15% svižnější. Určitě doporučuju intel. Celá moje sestava i s monitorem a vším HW má odběr 70-95W. U AMD je to pomalu 2x víc. Tedy co ušetříš na CPU, vyhodíš za elektřinu. Já mám PC na hudbu a NB na ostatní věci. Já volil PC bez RAIDu, protože o ten se stará CPU a ubírá šťávu. Zálohuju externě.

Zvukovka externí, nejlépe z vlastním zdrojem. Opět je to kvůli brumům a šumům kvůli společné zemi.
Stačí i podpora USB 2.0. Pokud budeš chtít zároveň nahrávat přes MIC a využívat i zvuk. výstup, pak už je lepší firewire nebo podpora USB 3.0, páč na to už pásmo 2.0 nestačí.

Pokud NB, tak jedině DELL případně vyšší HP a LENOVO(IBM). S těmi mám dobrou zkušnost. ACEry, MSI, Ešusy jsou nejčastějšími pacienty, které se ke mě dostávají.

Toť mé zkušenosti. :)

bambini di praga

Napsal: 01 zář 2013 20:35 Příspěvek

ok díky za radu akorát mohl by jsi ještě definovat jak jsi psal že časem tě bude štvát že do toho nemůžeš dát všechno...po tom co jsme se dozvěděl tak to vypadá že si asi složím kompa a časem až bude třeba pořídím ntb..

kvalitní produkce
Oblíbené žánry:
Drum and bass, psybient, dubstep

Napsal: 01 zář 2013 20:44 Příspěvek

Ahoj,
já osobně už hodně dlouho používám NT, když si připlatíš, tak máš i slušnej výkon. Výhodou je samozřejmě mobilita. Já mám třeba NT s sebou téměř všude, takže když mě někde napadne melodie/zvuk, není problém ho rychle převést do .fl.
Jediný co mě štve je životnost. Postupně odchází výkon, laptop se začíná přehřívat apod. Nejlepší by asi bylo koupit si nejdříve PC a časem přikoupit třeba levnější NT a mít ho jen na základní potřeby/projekty.
Basically, be happy :)

produkční superstar

Napsal: 01 zář 2013 22:20 Příspěvek

...tím všechno jsem myslel, že tě stroj omezuje výkonem a nemůžeš do skaldby dát všechno co umíš. A to jednoduše proto, že v jistý fázi se to tak jebe, že už s tím nějde nic dělat. Ale to už je zamnou :)...

Zpět na