Copyright zvuků/melodií/loopů

Propagace, copyright, vydávání hudby a vše, co se nevejde do ostatních sekcí.
bambini di praga
Zdravím
S FL Studiem pracuji jen krátce a proto bych se chtěl zeptat, jak je to s copyrightem pro veškeré zvuky, melodie nebo vůbec produkty jak FL studia tak pluginů jako je Nexus/Nexus 2 atd. Hledal jsem na internetu, kde jsem se z jedné stránky dozvěděl, že v mé muzice nemohu použít nic z těchto věcí, druhá stránka říkala opak.
Chtěl bych se tedy zeptat zde, kde o tom určitě něco víte (pokud se to zde dokonce už neřešilo). Číst tu nekonečnou esej o právech a následně se vyznávat v jejích podmínkách se mi upřímně nechce :? .
Předem díky za odpovědi nebo odkazy na téma, kde se to již řešilo.
Detiro

produkční superstar
je to easy... mrkni vždy na stránky výrobce daného pluginu..pokud není free, měl bys ho mít koupený. To se týče i flka samotného.samply jako takové jsou také free a nebo se dají některé koupit.

Další věc je home/ comercial use. řekněme pokud prodáváš hudbu, a třeba výrobce v tom jasně pozná presety z nexusu, a teoreticky se tě muže dotázat na licenci. Nemáš?,Máš průser.

Pokud se ale zamyslíš, tak jaká je šance, že to někdo pozná? prokazatelnost atd. V podstatě to nelze dokázat, pokud nebudeš idiot jako Garrix a nebudeš točit bezcenný youtube videa s cracklými vst.

Neber to jako návod na to, že používat jiné než legální verze je v pohodě. Vlastně není.

Pravidla jsou podobná jako u stahování filmů atd.

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...
Paradox je, že Garrix má licenci na Sylenth1, ale ve videu je cracklá verze. Už to řešili i na Sylenth1 FB.

Zpět na