Boom bap, trap v FL Studiu

Propagace, copyright, vydávání hudby a vše, co se nevejde do ostatních sekcí.
bambini di praga

Boom bap, trap v FL Studiu

Napsal: 03 led 2016 20:05 Příspěvek

Zdravím, predom upozorním, že môj nick hovorí za všetko. Rád by som sa naučil robiť v FL studiu hlavne hip-hop aka boom bap a trap. Mal som pre to naozaj velké nadšenie, ale to sa zmenilo hneď ako som zistil, že neexistujú takmer žiadne video návody v češtine. A trebars čítať tony textu ma vyčerpáva a odrádza. Moja angličtina nieje síce až taká zlá, ale aj tak to nieje ono.

Samozrejme snažím sa sledovať aj nejaké anglické tutoriály, ale je to veľmi zložité.. Vačšina z nich robí tutoriály na pluginoch, ktoré ani v základe fl studia niesu čo je dost velký problém pre totálneho amatéra ako som ja, další problém je v tom že robia iný hudobný štýl, alebo to vysvetlujú velmi zle a dostávaju sa do vačšiny častí FL Studia cez skratky, ktoré ja nepoznám atd. atd. Občas keď sa snažím o niečo v FL Studiu by mi pomohlo, keby som sa mal koho opýtať napr. ako zapnem piano roll alebo čo robí hento, čo robí tamto, čo znamená hento atd. Čítal som si tu na flstudio cz základné pojmy čo su to hajtky, bassy atd. Pozerám a učim sa momentalne iba z tzv. "Ovocného receptáře".

Myslel som si že tomu fl studiu budem venovať aj 5-6 hodín denne no tieto fakty ma uplne odrádzaju a venujem sa tomu tak hodinu denne a vačšinou si po tej hodine uvedomím, že som sa vlastne skoro nič nenaučil a nič nevytvoril a to ma pre další den ešte viac odradí. Je mi jasné že kopa z vás nemala tiež lahké začiatky, ale ja nepoznám nikoho absolutne nikoho z môjho okolia kto by sa venoval produkovaniu hudby alebo aspon hraniu na hudobny nástroj :cry: Preto som nútený hladať pomoc tu. Preto Vás žiadam a prosím aby ak je tu niekto kto by mi bol ochotný venovať trochu času a naučit ma niečo bol by som velmi vdačný. Najlepšie by bolo keby sa ozval niekto kto sa venuje aj Trapu a Boom bapu ale viem že taký tu asi nebude :cry: Kludne mi doporučte čo mám ako uplny začiatočnik a neznalec hudobných nástrojov, ktorý má k dispozicii len notebook a fl studio robiť, ako ste vy začínali. Proste čokolvek vás napadne mi poradte. V tomto štádiu v ktorom som mi pomôže asi uplne všetko.

Neviem čo ešte dodať. Tiež tu nechcem písať dlhé eseje a zdržovať vás zbytočne. Ak som niečo dôležité nespomenul tak sa kludne spýtajte, čakám tu a sledujem.

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Progressive House, Electro House, Uplifting Trance
Zkusim ti pomoc, nejdřív se ale nauč perfektně ovládat celé fl studio a až potom začni s tim trapem nebo hip-hopem. Když neznáš co to flko umí ,tak neuděláš to co chceš - asi tak jako já... -,-

bambini di praga
A kde alebo ako by som mal začať ?

mtv music awards
Oblíbené žánry:
trance, deep house, tech-house
Já ti napíšu to samý. Musíš se nejdřív naučit ovládat FLko. To uděláš jedině tak, že si přečteš celý manuál. Pokud tě odrazuje to, že je v angličtině, tak se na to radši vykašli a věnuj se něčemu jinýmu. Bez angličtiny se prostě neobejdeš a pokud tomu skládání nechceš nic obětovat, ničeho stejně nedosáhneš. Teprve až se naučíš ovládat program, můžeš se posunout ke kreativní práci a můžeš se začít zajímat o nějaké konkrétnější postupy toho, jak se vytváří hiphop.

bambini di praga
Tak sa napríklad opýtam. Ako by sa dalo nastavit aby sa automaticky zapisovalo to čo hrám v sytruse na klavesnici? Resp. nahrávalo do tracku?

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...
Já doporučuju nováčkům koukat na videa. V podstatě nemá cenu začínat manuálem. Ty čteš, ale nevíš co, kde a s čím. Začni videama a co ti nebude jasný, dohledé přesný info v manuálu. Je i pár videonávodů v češtině, ale ty musíš pochytit základ a princip, jak FL funguje a jak se v něm skládá.
Nemá cenu, aby ses zajímal konkrétním žánrem, snaž se poskládat vůbec něco, pak se můžeš specializovat.
Ovšem umět poskládat písničku je jedna věc a druhá je vytvářet a upravovat zvuk.
Jinak manuál lze googlem přeložit a celkem z toho vydedukovat český překlad. Někde tu je odkaz.

Pokud budeš mít specifický dotaz, bude ti tu určitě nějak odpovězeno, ale pokud se budeš ptát na věci, co jsou v manuálu nebo jsi líný je nejdříve dohledat sám, moc tu nepochodíš. :omfg:

A počítej s tím, že za týden nebudeš o moc dál než teď. Pokud nemáš hudební vzdělání a neumíš hrát třeba na klávesy, je to běh amatéra na dlouhou cestu. Počítej několik let. :sure: :shock:

https://www.youtube.com/results?search_query=fl+12+manual

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Na youtube je plno tutoriálů nějaký česky, slovensky tam určitě taky něco bude, najdi si nějaký návody. na to že chceš dělat trap vůbec nemysli to začne až potom... ;)

bambini di praga
Jedna otázka. Oplatí sa kupovať Nexus? Alebo existuje nejaká fakt kvalitná free verzia podobná Nexusu? A čo by sa mohlo stať keby som použival nejaku cracknutu verziu nexusu? Respektíve, mohol by vzniknuť nejaký problém pri napr. predávaní beatu ak bol spravený na nejakom cracknutom nexuse?

produkční superstar
Oblíbené žánry:
Vše záleží na tobě. Ale pokud začínáš je v FL vše co pro začátek potřebuješ. Nic dalšího není pro začáteční zkoušení třeba. Já Nexusa mám koupenýho, páč mě seto vyplatí i další plug-iny. Vše záleží na tobě, kolik do toho pak chceš nebo můžeš investovat.
Jinak jesně, vše co je cracknutý není 100%ní, tedy může padat, zasekávat se ap.

mtv music awards
Oblíbené žánry:
trance, deep house, tech-house
Nahrávat se normálně kliknutím na tlačítko Rec v menu. Pak záleží, zda jsi v patternu nebo v playlistu, podle toho se ti bude nahrávat stále dokola ten stejný pattern, respektive jeden pattern do nekonečna.

Pak ještě existuje v menu funkce Tools/Dump score to pattern, která přehodí do patternu vše, co jsi hrál během asi posledních 3-5 minut.

bambini di praga
Ale pri predaji beatov by nemal byť problém či? A jak si to myslel vyplatí? Predávaš beaty a vynáša ti to? A ešte, čo by mala byť tá free náhrada za nexus?

produkční superstar
Oblíbené žánry:
Řešíš věci co není naprosto třeba řešit na tvé úrovni. Jestli chceš jednou udělat písničku, sed u pc a dělej - zkoušej v FL. Podruhé ti říkám, že FL do začátku má toho dost.

bambini di praga
Neviem prečo sa tak strašne vyhýbaš odpovedi. Spýtal som sa: Môže vzniknúť problém pri predaji beatu ak ho spravím na cracknutom nexuse? A druha otázka: Čo je tá náhrada za Nexus?

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hele, na prodej svých tracků tady má úroven maximálně Trewor a jemu podobní
Ty když budeš chtít vydat svůj track tak mi věř že to bude dlouhá cesta, nejmíň 5 let alespoň takže se o to starat nemusíš

problém to bude a náhrada za nexus není :3

produkční superstar
Oblíbené žánry:
Ano, může. Když někdo příslušný přinde k tobě na kontrolu a bude chtít vidět účtenky za programy co tě budou živit, nebo sám výrobce softu, který pozná svoje presety. A otázka náhrada za Nexus není dobře položená. Jeden má Sylenth1 druhý Harmor.

Já málo kdy odepřu pomoc, ale už se tví dotazy blíží k hranici mého nezájmu. A těžko tu najdeš dalšího, co ti bude na každou věc odpovídat. Takové dotazy smeřuj do chatu už ne sem. aby to nezatrh admin.

Zpět na