odhlučnění

Propagace, copyright, vydávání hudby a vše, co se nevejde do ostatních sekcí.
bambini di praga
Oblíbené žánry:
rap,Hip hop, DNB

odhlučnění

Napsal: 19 říj 2016 08:22 Příspěvek

Zdravim vas, ten to dotaz neni o fl studiu. Potrebuji pomoci jak si odhlucnit mistnost, nastehoval jsem se do noveho bytu kde je mala mistnost. Uz od zacatku nastehovani jsem natesenej az si tam udelam "studio" :D :) a budu si tam moct hrat a skladat hudbu. Prvni den pri delani beatu na me hned dupala sousedka a pak si sla stezovat ze ji to rusi. Tak se chci zeptat jak odhlucnit mistnost abych mohl v klidu pracovat dal. Bude stacit dat neakou skelnou vatu prekrit ji sadrokartonem ? Nechci kupovat zbytecne neco co mi nepomuze. Diky :)

produkční superstar

Re: odhlučnění

Napsal: 19 říj 2016 18:35 Příspěvek

Čau.. no evidentně tam máte stropy z papíru :) záleží teda taky jak moc jsi to měl nahlas. Já si především tlumil odrazy v místnosti a na sousedy kašlu, ale efekt to bude mít taky. :). Ale já skládám při normální či nízké hlasitosti, takže to ani nikomu vadit nemůže. Mám klasický pyramidový molitany a hlavně "basstrap" do rohu. V rohu se basy kumulují a odráží nejvíce. Jakejkoliv molitan(spíš ta vata:) do zdi z sádrokartonu by mohla výrazně pomoci. Na to ještě pyramidy a do rohů basstrapy pro supr zvuk a můj názor je, že by to mělo být ok. Pokud teda sousedka nevolila Babiše nebo komunisty. Ta tě pak bude udávat s hrnkem na stěně i kdybys udělal 4 vrstvy vaty :D

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...

Napsal: 19 říj 2016 19:09 Příspěvek

Můj názor po zkušenostech je jasnej. Nikdy se neodhlučníš tak, aby jsi nikomu nevadil i kdyby ses rozkrájel, dal se do krabičky, tu do ledničky, ledničku přenesl do rakety a ta s tebou vybouchla v kosmu :rofl: .
Bydlel jsem v paneláku a teď v rod. domku a už i sousedka přes cestu si stěžovala (sousedy vedle baráku mám hluchoněmý :saint: :sure: ne ze mě :lol: ). Všelijaký izolace (pěny, vaty, polyše...) ti trochu pomohou - spíš v zateplení, ale v akustice to nic zvláštního nebude. A ostatní akustický pěny v různých tvarech, ti převážně mění charakter znění dané místnosti, ale že by nějak tlumily zvuk do okolí, nepociťuji. Taková basa okolo 100 Hz, hard kick, třese celým barákem.
Jediná a 100% ní možnost pro tebe, jsou sluchátka.

bambini di praga
Oblíbené žánry:
rap,Hip hop, DNB

Napsal: 20 říj 2016 06:33 Příspěvek

Markozz diky zkusim toba jeste musi byt ty molitany po cele mistnosti nebo se davaji doburciteho bodu ??:) a btr hraju normalne kdyby to bylo nahlas nereknu ani slovo je to stara pí.. Nademnou a pripada mi jk kdyby lezela na zemi a cekala az neco zahraju aby mohla dupat :D a nebo si stezovat :D a jak to je v byte ja bydlel cely zivot v Rd. A nejsem na toto zvikli .. :D ve smlouve je ze klid ma byt od 10 h vecer tak by mi teoreticky nemohla nic ne ?:D :)

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Progressive House, Electro House, Uplifting Trance

Napsal: 20 říj 2016 07:06 Příspěvek

tak jí pust dechovku a ona nic říkat nebude :)

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...

Napsal: 20 říj 2016 09:33 Příspěvek

Ono se to nezdá, ale nizký kmitočty putujou barákem asi dobře. Já mám studio v prvním patře a když jdu dolu třeba pro jídlo do kuchyně, je slyšet ducot. Ne řev zvuku, ale ten ducot nižších kmitočtů. A to si myslím, že bude i tvůj případ.

mtv music awards
Oblíbené žánry:
trance, deep house, tech-house

Napsal: 28 říj 2016 21:23 Příspěvek

Molitany ti nepomůžou. Všechno pod 200 Hz stejně projde dál. Tvůj problém není sousedka, ale to, že to máš moc nahlas. Skládat by se mělo při hlasitosti odpovídající mluvený řeči. Pokud skládáš hlasitěji, akorát si zaděláváš na problém s ušima. Ztlum repráky tak, aby se zároveň s hudbou dalo normálně dorozumět běžný řeči a pak na tebe sousedka lítat nebude, protože si pustí Ulici a Sama doma a její televize bude hlasitější než tvoje produkce.

Zpět na