Copyright a edit

Propagace, copyright, vydávání hudby a vše, co se nevejde do ostatních sekcí.
bambini di praga
Oblíbené žánry:
House, EDM

Copyright a edit

Napsal: 15 lis 2016 21:36 Příspěvek

Ahoj, chci se zeptat jak je to s copyrightem. Vím, máte tu plno otázek a já si je všechny přečetl, ovšem mám otázku, když chci použít písničku, která je stará z roku 2001 tak stále musím mít jejich právo na to jejich hudbu použít? + Ještě otázka pokud je písnička Edit jaký je rozdíl mezí tím a remixem co se týče práv ? Předpokládám, že dotyčný autor editu musí mít právo od vydavatelství nebo toho autora na to ?
Přeji hezký den :)

kvalitní produkce
Oblíbené žánry:
Drum and bass, psybient, dubstep

Re: Copyright a edit

Napsal: 16 lis 2016 16:52 Příspěvek

Ahoj,
než ti odpoví někdo, kdo tomu rozumí: Vím, že např. USA praktikuje tzv. „fair use", tj. že můžeš něco vzít a přetvořit to podle toho, protože v důsledku je stejně všechno jen remix. V ČR to tak ale bohužel není. Také je otázkou, co znamená „dostatečně přetvořit", aby to spadalo do fair use.
Autorská práva vyprší až 60 po smrti autora, pokud se nepletu, takže pokud je skladba z roku 2001... Můžeš ale zkusit napsat samotnému producentu a třeba ti dovolí skladbu použít.
Basically, be happy :)

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...

Napsal: 16 lis 2016 17:34 Příspěvek

Bz zz pán Komar, je to až 80 let po leknutí dotyčný osoby.
Cokoliv, co vezmeš z nějaký vydaný písničky, někomu patří.
Pokud děláš oficiální remix => máš povolení daného autora nebo jeho vydávajícího labelu. Pokud ho nemáš, děláš bootleg - což je nelegální písnička. Že by tě zavřeli :lol: ap. to hned ne :rofl: , ale můžou ti dílo bez řečí smazat, třeba z YT, SC...

bambini di praga
Oblíbené žánry:
House, EDM

Napsal: 17 lis 2016 00:13 Příspěvek

Dobře, takže mě napadá hned další otázka jaká je šance, že když napíšu tomu autorovi je šance, že mi odpoví a třeba mi na to kývne ? Psal jsem si totiž s DJem a tomu třeba unoficial dovolili Chainsmokers udělat remix s tím, že jim nevadí, že to vydá :D

kvalitní produkce
Oblíbené žánry:
Drum and bass, psybient, dubstep

Napsal: 17 lis 2016 09:56 Příspěvek

To těžko říct, záleží, o koho jde. Pokud to není ale nějakej mainstreamovej producent, tak by ti na to třeba mohl kývnout. A jestli je to někdo jako „my", tak ho tím ještě potěšíš.
Basically, be happy :)

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...

Napsal: 17 lis 2016 10:27 Příspěvek

Pokud nemáš nějaký reference - ukázku své tvorby, je velká pravděpodobnost, že se s tebou nikdo ani bavit nebude. Takových nabídek může mít producent desítky, tak je jasné, že si vybírá jen ty remixéry, co se mu jejich díla líbí. Ale za zkoušku nic nedáš :-) .

bambini di praga
Oblíbené žánry:
House, EDM

Napsal: 17 lis 2016 11:31 Příspěvek

Děkuji moc hoši za vaše rady :)

Zpět na