zvuková karta - zkušenosti

Dotazy ke zvukovým kartám (ASIO), sluchátkám, reproduktorům, mikrofonům a dalšímu studiovému vybavení
kvalitní produkce
Zdravím lidičky :-) Chtěl bych se zeptat jestli tu je někdo z vás kdo má s tímhle zkušenosti. Já hudbu skládám na noťasu a chtěl bych si pořídit lepší sluchátka a externí zvukovou kartu.

Buď tuhle http://www.alza.cz/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-d194709.htm
nebo tuhle http://www.alza.cz/creative-sound-blaster-x-fi-surround-hd-d183614.htm

Ale zajímá mě jestli to poběží bez problému s Fl studiem obecně externí zvukové karty. Vím že třeba má problém s některými mikrofony tak se raději zeptám jestli to může mít problém i s tímhle. Popřípadě jestli by se to dalo zařídit nějakým ovladačem aby jsem to jakoby spároval s flkem. Používáte někdo nějakou podobnou věcičku?

mtv music awards
Oblíbené žánry:
Moderní Jazz, Ambient, Trip Hop,
Stemato zvukovkama nemam zkusenosti ale oznaceni THX od lucas film nedostavaji sracky.
Tady v marketu ji nekdo prodaval tak se koukni, treba ji jeste ma.

mtv music awards
Oblíbené žánry:
trance, deep house, tech-house
X-fi surround 5.1 pro mám, docela té koupě lituji. Sice je to 5.1 má dokonce i RCA výstupy, ale na druhou stranu zvukovka nativně nepodporuje ASIO, což je pro skládání dost důležitá věc. A dost debilně mají řešený kolečko pro zesilování, který si občas omylem zmáčknu a tím se zvuk úplně vypne. Ta zvukovka je výborná pokud z notebooku sleduješ filmy, ale na skládání nic moc, proto mi taky doma leží zastrčená v šuplíku. :) Ta druhá zvukovka mi zas přijde zbytečně drahá na to, co podporuje. Třeba předzesilovač pro gramofon je úplně zbytečný, pokud nechceš nahrávat desky. Nicméně pro skládání je asi stejně lepší ta první uvedená, protože za dost málo peněz poskytuje hodně legrace a zbude ti víc peněz na kvalitní sluchátka, který jsou mnohem důležitější než zvukovka. Akorát budou potřeba asio4all ovladače. Osobně bych ovšem spíš hledal zvukovku přímo pro skládání hudby, pokud to opravdu kupuješ jenom kvůli tomu, ale zas chápu, že dát tolik prachů jenom za zvukovku (nejlevnější začínaj na 2500,-) se nikomu moc nechce.

kvalitní produkce
o to ani tak nejde že jsou dražší. Mě ta hudba už i dává zpět nějaké peníze takže se mi to vyplatí a chci to taky požít na mikrofon. Děkuju za odpovědi :-) zkusím se podívat po něčem co by asio podporovalo :-) to mě vůbec nenapadlo to hledat podle toho.

mtv music awards
Oblíbené žánry:
Pokud chceš i mikrofon, tak doporučuju tuhle: http://www.thomann.de/cz/maudio_pro_too ... ck_pro.htm

Já ji mám a jsem spokojenej. Má předzesilovače i pro mikrofony a výstupy na jacky i XLR, což je dobrý pokud si budeš pořizovat i studiový monitory. Ta zvukovka má jedinej problém, že pod Win7 64bit nenaběhnou ASIO ovladače, když je aktivní jinej zvuk, ale to není nic strašnýho, prostě stačí při spouštění FL studia nemít puštěnou žádnou jinou hudbu.

kvalitní produkce
tak to já ani nemám :D nedokáu si představit že bych skládal a měl bych u toho puštěnou hudbu :-) Ale byla by to výzva na další pokus :D :D Jinak zrovna na tuhle zvukovku jsem se taky díval když jsem si přečetl o ASIO ovladačích a zalíbila se mi hned :-)

mtv music awards
Oblíbené žánry:
:D tak já k tomu skládání taky nemám puštěnou hudbu. nejsem ženská, abych dokázal vnímat dvě věci najednou :D ale myslel jsem to tak, že třeba si pustím něco na youtubu a než to dohraje, dám pouštět FLko. tak v takovým případě ASIO nenaběhne a FLko zahlásí chybu. musí se prostě nejdřív pustit FLko. ta zvukovka má nedodělaný ovladače do Win7 x64. Ale jinak je skvělá ;) Za ty prachy má v sobě všechno, co hudební umělci, jako my, potřebujeme. A při dostatečně výkonným počítači je latence kolem 5ms.

kvalitní produkce
latence mě netrápí :D já skládám na noťasu takže jsem už zviklý :D :D ale děkuju ti za ten tip jsem konkrétně rozhodnutý :great: :music:

Zpět na