sluchátka pro skládání hudby jen dotaz

Dotazy ke zvukovým kartám (ASIO), sluchátkám, reproduktorům, mikrofonům a dalšímu studiovému vybavení
kvalitní produkce
Zdravím. Vím že tuu dávám pořád dotazy jaké máte zkušenosti ale už mě zajímá jen jestli náhodou nemáte někdo nějakou zkušenost s těmihle sluchátkama. Přiznám se nevím jestli je lepší menší či větší impedance ale vždy se hlavně dívám na frekvenční rozsah. Koss je moje nejoblíbenější značka a tyhle konkrétně se mi moc líbí. Hrajou od 10Hz do 25 000Hz což je pokud se nepletu větší rozsah než lidské ucho slyší takže výborná kvalita. Ale je to jen moje domněnka tak mohl by jste mi někdo prosím říct co si o nich myslíte?

http://www.alza.cz/koss-pro-dj-200-dozivotni-d327719.htm

mtv music awards
Oblíbené žánry:
Moderní Jazz, Ambient, Trip Hop,
Zdravim te pane.
Se sluchatkama mam nejake zkusenosti ale uz sem tu onich psal viewtopic.php?f=18&t=674&p=34443#p34443
projdi si to tema.

Jinak znova pripominam ze frekvencni charakteristika bez udani tolerance je naprosto bezceny udaj.
Muzou napsat absolutne cokoli a nebudou lhat. Tolerance se vetsinou udava v dB (decibelech) na oktavu
To znamena 20-20000 Hz (+/-3dB/oct) a je jasno. Znamena to ze hlasitost v celem pasmu nejde nize ani vyse nez o 3decibely takze 20hz bude krasne slysitelnych a muze byt o 3 db tizsi nebo hlasitejsi nez zbytek spektra.
Pokud udam jen frekvenci bez tolerance tak muzu napsat klidne ze hraji od 10Hz ale s poklesem treba 30dB na oktavu takze 10Hz bas uslysis leda ze jsi pan batman.
Co se tyka impedance tak ta je dulezita akorat pro sluchatkovy zesilovac.Nemela by byt impedance nizsi u sluchatek nez dovoluje vystup sluchatkoveho zesilovace.
Co to vsechno teda znamena? Ze udaje poskytovane vyrobvci o zvuku nereknou absolutne nic.Dulezity je poslech a charakter zvuku ktery posluchac nebo tvurce hudby preferuje.Ja osobne sluchatka Koss nedoporucuju. Jediny model ktery se jim povedl je PortaPro a ten uz taky v zaplave konkurence zacal dost pokulhavat.
Podivej se na sluchatka znacek Sennheiser, AKG, Bayerdynamic a za takovehle penize si stopro vyberes.
Ja mam Sennheisr HD 380 Pro(uzavrene) a na to jak jsem narocny mi vcelku kvalitou dostacuji.Doporucil jsem je panu Markkozzovi a ten po koupeni byl taktez nadseny.
za ty penize jen tezko koupis lepsi.
Taky je docela zasadni otazka jestli sluchatka otevrene,uzavrene nebo polouzavrene.To uz musis zvolit sam podle poslechu a tvych priorit.

Edit: jak u tech koss v tom esopu pisou SILNA BASOVA ODEZVA :D to je maras. uz jen kvuli tomu bych z te stranky okamzite utekl.

kvalitní produkce
aha tak o té bassové odezvě to mi tam nějak uniklo :D to jsem přehlédl takže teď už se mi vůbec nelíbí :D hlavně že v tom topicu jak jsem psal o těch portapro jsem psal že nejlepší jsou takové ktré nemají zvýrazněné bassy :D a s těmi decibely jsem konečně obeznámen :-) Sennheiser o tom jsem už trošku slyšel takže tahle značka to asi vyhrává :-) Děkuji za radu asi by to byla šlápota vedle tyhle kossyny :D

mtv music awards
precti si na netu nejake recenze stud. sluchatek :idea:
ja osobne bych waaahal mezi Beyerdynamic DT & Fostex RP
cena 3 - 6tis. :omfg:

mtv music awards
Oblíbené žánry:
trance, deep house, tech-house
Já jenom dodám, že většina profi zvukařů preferuje Sennheiser jakožto nejlepší značku. Všeobecně si ale myslím, že když chceš kupovat sluchátka za takový prachy, tak je lepší kupovat v eshopech specializovaných na hudbu a na alzu se vykašlat, tam mají jenom "komerční" výrobky, u kterých je vždycky "přebasováno", protože to tak spotřebitelé mají rádi. :)

mtv music awards
Oblíbené žánry:
Moderní Jazz, Ambient, Trip Hop,
No ja nevim stim sennhaiserem. ze by byl nejlepsi to se takhle jednoznacne rict neda.Strasne se to lisi model od modelu.
Ja jsem doporucil ty co mam uz mockrat protoze jsem i pres svou narocnost za ty srandovni penize naprosto spokojen.
Nejlepsi by bylo projit Hi-End fora kde jsou absolutni audiofilove kteri maji sileny prehled.
Kazdopadne jak uz sem psal v jinem topiku - sluchatka po rozbaleni placnout treba na plysaka nebo gumovou panu (to je jedno nevim jakeho mate mazlika :troll: )
a nechat je hrat MINIMALNE 24hodin at se muzou rozehrat a uvolnit zavesy membran.Sluchatka po rozbaleni hraji naprosto hnusne.Postupem casu se to porad vylepsuje.Po cca 80Hodinach reprodukce by to melo byt uz ustalene.

mtv music awards
Oblíbené žánry:
trance, deep house, tech-house
Povidám, že je preferuje většina profi zvukařů jako nejlepší, ne že je to nejlepší značka. Stačí si projít pár diskuzí na http://www.audiozone.cz/forum.php. Sennheiser jsou profíci na zvuk, Koss jsou profíci na marketing :)

mtv music awards
...moznaa se jim zdajiii jako nejlepcii paac nikdy trea lepcii neslysely :lol:

Zpět na