Zvukovka k ntb?

Dotazy ke zvukovým kartám (ASIO), sluchátkám, reproduktorům, mikrofonům a dalšímu studiovému vybavení
bambini di praga
Oblíbené žánry:
Vše kromě dechovky a country.

Zvukovka k ntb?

Napsal: 30 bře 2015 19:01 Příspěvek

Ahoj lidi. Jsem tady na fóru nový tak bych se chtěl představit a zároveň zeptat na pár věcí.

Jmenuji se David (21 let) a bydlím u Opavy. O hudbu se zajímám celý život ale až v posledních měsících se mi opravdu zalíbila možnost ji tvořit. Oblíbil jsem si FL studio a díky jednomu videu na Youtube jsem se dostal až sem a doufám že mi dokážete poradit.

Mám notebook značky Asus https://www.alza.cz/asus-g56jr-cn214h-d603754.htm?kampan=adw1_notebooky_notebooky-asus-produkty&gclid=CKLmvODD0MQCFcHMtAodMFAAIQ#popis
Je mi jasné že ntb není na tvorbu hudby ideální ale to ani tehdy nebyl důvod jeho koupě.
Ovšem dnes mi došlo že zvuková karta v tomhle ntb nebude asi "stíhat" respektive už teď nestíhá tak mě napadla koupě extérní zvukové karty a v tom bych si chtěl právě nechat poradit, našel jsem na internetu nějaké recenze a srovnání ale ty nebyli zrovna aktuální takže bych byl rád za "čerstvý" pohled na věc. Rád bych se vešel do 5 000,- ale ani větší investici se nebráním v případě že to bude stát za to.

Druhá věc jsou klávesy. Hned mi bylo jasné že pouze pomocí klikání z toho nevzejde nic extra a ideální bude si melodii nahrát např. na klávesách a to je taky druhá věc ve které bych si chtěl nechat poradit. Opět se nebráním větší investici ale kdyby se našlo něco do 8 000,- bylo by fajn.

A poslední věc jenom takový dotaz. Sluchátka nebo monitory?

Díky za odpovědi. 8)

ejay :)
Oblíbené žánry:
dnb, dubstep, ambient, experimenty

Re: Zvukovka k ntb?

Napsal: 30 bře 2015 20:05 Příspěvek

v prvom rade by som si položil otázku či to že chceš tvoriť hudbu myslíš naozaj vážne lebo investícia času a peňazí do niečoho co ta časom môže omrzieť je zbytočná... ja som začal do výbavy investovať až cca po 5 rokoch keď som vedel ze sa toho už asi nezbavím nikdy :-) ...na zoznámenie s programom a s tým ci toto je naozaj to co chceš robiť dlhodobo ti postačia aj slúchadlá... pretože ver mi príde zlom keď to zrejme budeš chcieť zabaliť... otázka je že či vydržíš :-) ...potom by som už do toho aj investoval... teda neviem aká zvuková karta je v tom nb ale vyzerá to na hernú mašinu a tam bývajú zvukovky v pohode... neviem co tým myslíš že nestíha... Podľa mňa to máš skôr blbo nastavené... ale zas až tak sa do toho nerozumiem... ďalšia vec sú tie klávesy... Podľa mňa sa da naklikat rovnako dobra melódia ako nahrať... ale je veľká pravda ze kontrolery uľahčujú život... pre začiatok a možno aj pre koniec by som ti odporučil veci od M-audio konkrétne radu oxygen... Myslím že je to za málo peňazí dosť dobrá muzika... no až časom zistíš co presne pre svoju tvorbu potrebuješ a co by mal tvoj kontroler mat... takže zo začiatku moc investovať nepotrebuješ... no pokiaľ vydržíš časom jednoznačne budeš potrebovať externú zvukovú kartu a monitory to je základ a bez debaty... Nie som až tak kompetentný aby som tu rozdával rady ale aspoň máš môj názor... viac a konkrétnejšie ti určite povedia druhí

produkční superstar

Napsal: 31 bře 2015 09:32 Příspěvek

Herr Insono Ti to napsal v celku správně. Pokud jsi začátečník, tak není potřeba rozhazovat tolik peníze.
Zkontroluj si v nastavení FL-ka, zda-li tam máš nastavené ASIO ovladače místo "Primární ovladač zvuku"(či co tam leze defaultně.).
Sekat by se ti to nemělo. Myslím že zatím neděláš žádný VELE-projekty a tvůj NTB je výkonostně v pořádku.

Osobně bych si koupil klávesy zprvu. Já mám Oxygen 5oktáv z aukra za 1800.-:D. Já chodil kdysi hrát na piano, takže pro mě je to přirozenější a rychleji to s hlavy leze. Nehledě na to, že pokud něco nahraješ z kláves, tak tomu dáš přirozenou dynamiku. Pak maximálně dorovnáš ručně co bude potřeba.

Sluchátka nebo monitory? V tvým případě bych asi začal sluchadlama.
Potřebuješ se v první řadě naučit s programem a trochu si vštípit hudební teorii. Bezhlavým klikáním z toho nikdy nic nebude.

bambini di praga
Oblíbené žánry:

Napsal: 31 bře 2015 15:52 Příspěvek

Díky za odpovědi. S tím nastavením jste měli pravdu. Ačkoliv bych se nenazval úplným laikem co se počítačů týká tak "poladit" nastavení mě opravdu vůbec nenapadlo. Šlo o to že když jsem si naklikal takový jednodušší beat a začal jsem tam přidávat basy a podobně tak se mi z beden začal ozývat nepříjemný šum a praskání ale potom co jsem přenastavil na ASIO je vše oka takže děkuji.

Co se kláves týká tak ty si chci koupit příjde mi to tak nějak přirozenější tu melodii zahrát na klávesách než ji naklikávat a v případě že mě to opravdu přestane bavit (čož se snad nestane) tak prodat je můžu vždy. :)

A sluchátka už si snad dokážu vybrat sám. ;) Děkuji za rady.

mtv music awards
Oblíbené žánry:
trance, deep house, tech-house

Napsal: 02 dub 2015 12:33 Příspěvek

Vzhledem k tvýmu rozpočtu má cenu, koupit si i zvukovku. V podstatě jakákoliv nad 3000 Kč je dostatečná na jakékoliv skládání. jediný na co musíš hledět je, abys opravdu kupoval věci na skládání a ne hifi věci. Sluchátka musí být studiová, ne nějaký kossi. To samý zvukovka. Nekupuj žádnou Creative, ale opravdu studiovou zvukovku (většinou mají předzesilovače pro mikrofony). Klávesy bych ti doporučil jakékoliv s polovyváženou mechanikou, mají přirozenější stisk.

bambini di praga
Oblíbené žánry:

Napsal: 02 dub 2015 15:51 Příspěvek

Oka díky za názor. Sluchátka už jsem si objednal https://www.alza.cz/audio-technica-ath- ... 7.htm#foto snad budou oka.

mtv music awards
Oblíbené žánry:
Moderní Jazz, Ambient, Trip Hop,

Napsal: 03 dub 2015 16:42 Příspěvek

Za tu silenou cenu jsi mohl mit AKG K702 bazarove a nebo za 5 sennheiser HD600 z bazaru i kdyz ty moc lidi neprodava.
Jinak ty audiotechnika jsem neslysel ale prece jen ty dva jmenovane modely jsou špička mezi sluchatky do 10 tisic a z druhe ruky je to o polovinu levnejsi :)
Tak snad budou hrat dobre pane. Jinak chce to i monitory pokud to myslis se skladanim vazne. Na sluchatkach skladat jde ale urcite uz neudelas finalni mix a mastering.

Zpět na