Vokál jen z jednoho reproduktoru

Dotazy ke zvukovým kartám (ASIO), sluchátkám, reproduktorům, mikrofonům a dalšímu studiovému vybavení
bambini di praga
Oblíbené žánry:
Rap,rock
Booking:
zatím nikde,ale bylo by to super si objednat moje budoucí album
Zdravím všechny borce co makají na tom co je baví a jedou bomby !

Mám problém s vokálem,vychází mi jen a pouze z jedného repráku,nevím zda je to zvukovou kartou ( Lexicon Alpha za 1500,- ) a jejím špatným nastavením a nebo programem audacity,:D opět špatným nastavením. :D Určitě bych na to časem přišel sám,ale lepší bude,když mi poradíte,pokud tedy chcete. A vím,že by jste mi mohli i poradit co by bylo nejlepší používat za programy na úpravy hlasů,jaký by byl nejlepší mikrofon, mám totiž dynamický,což je asi blbost na domácí nahrávání a jaká by byla nejlepší zvukovka a tak dále.....,klidně mi tu napište prostředky za vysoký ceny,chci mít fakt kvalitu už a chci se neustále posouvat do předu.myslím to s rapem vážně,koluje mi už v krvi. 14 songů zatím složených, z toho jsou 3 moje :D texty moje,beaty moje......Zatím jsem jen experimentoval a už to chci rvát na úroven ! :fire: :fire: :vinyl: :yeah: :music: :sure:

Všem mockrát děkuji za rady a typy !!!!

''Klúčom je pracovat' na tom, čo t'a baví, ak netrváš na odmene, zrazu sa ti darí.''
- Suvereno :mrk:

ejay :)
Booking:
tak určitě
nazdar,

pro začátek bych doporučoval vrátit se zpět na zem, protože ty jsi od ní očividně dost daleko :nope:

ohledně toho nahrávání a editace, můžeš zkusit třeba Edison v FLku, o audacity nic moc nevím, tutoriály jsou na youtube

jinak můžeš mít to nejdražší vybavení na světě a dobrého producenta to z tebe prostě samo neudělá... nějaký mikrofon (>100 kč), lexicon je OK a bedny, stačí... a pak mnoho hodin pokusů a omylů

a 14 songů je v podstatě NIC, i kdyby jsi byl sebetalentovanější, musíš jich složit desítky a zabývat se tím intenzivně několik let, aby to stálo za to

pýs :cigo:

pan DJ
Vážně docela legrační dotaz :-D takže jen k tomu, co je evidentně smysluplné:

- hlas jen z jednoho (obvykle z L) kanálu. Pochopitelně to je v 99% špatným nastavením, protože v nahrávacím programu je vybraná stereo stopa.

- radši na tyhle opravdu banální věci přijdi sám, ušetříš si spoustu starostí, jízlivých odpovědí a opovržení všech, kteří tomu aspoň malinko rozumějí (ano - nepředpokládám, že bys tomu rozuměl aapoň tak málo, sorry).

Jinak pevné nervy a kromě samostudia a praxe začni pořádně šetřit ;-)

P.

bambini di praga
Oblíbené žánry:
Rap,rock
Booking:
zatím nikde,ale bylo by to super si objednat moje budoucí album
Vašich rad si opravdu vážím.Já mám problém v tom,že jakmile jsem si koupil ty prostředky na nahrávání,tak jsem to hned zapojil a snažil se udělat co nejvíce songů,bez ohledu na kvalitu a bez toho aniž bych si o rapu a všeho kolem něho více zjistil,ale to bylo tak před 1-2 roky zpátky.Od té doby se tím zabývám a učím se o tom a spíše zatím píši texty,než si budu moci pořídit lepší prostředky.A ted' už vím,že to chce studovat a studovat a trénovat a dát si s tím více práce a ne to vše odflaknout,jako jsem to dělával.

Rozhodně budu dělat pravdivý Rap,žádný slova ulhaný,který mám v mých minulých songách taky,ale od té doby se toho dost změnilo a já také.
V dnešní době je důležitý spojovat lidi s dobrými úmysly a společnými názory a společně spolupracovat a snažit se něco změnit k lepšímu - hlavně lidi,ale ty se mění sami.My všichni jim však tomu můžeme napomoci,tím že si od nás uvědomí co páchají za zla a zamyslí se nad sebou a zjistí,že to co dělají akorát nikam nevede,max. tak do pekla.

Ještě k tomu Rapu......,budu dřít na tom,nebo se aspon na tom podílel,aby se starý dobrý ZLATÝ RAP vrátil do dob,kdy bývával kdysi v dobách jeho zakladatelů,protože dnes si z něj každý udělal *kurv* a společně ti namachrovanný rapeři mění společnost úplně pod hlínu. Je jim všem těmto raperům jedno,jakou mají obrovskou zodpovědnost co s lidmi dělají,hlavně že mají za ně prachy na koncertech.Většina mladých lidí je z nich tak zdegenerovaná a bez vlastního myšlení a vědomí,že se na to všechno nemohu už koukat a musím něco dělat k lepší změně a je jedno zda rapu,nebo něčeho jiného. Začal jsem dost poslouchat Revoltu, Suverena, Ekcelenta,kteří mají rap smyslný a něco to lidem užitečného přináší.To že bude každý raper společnosti kecat o tom,že je nejlepší a king a že vydělá prachy a vy všichni pode mnou jste močky,tak se asi nic moc nezmění.

Zpět na