sluchátka

Dotazy ke zvukovým kartám (ASIO), sluchátkám, reproduktorům, mikrofonům a dalšímu studiovému vybavení
mtv music awards
Oblíbené žánry:
Moderní Jazz, Ambient, Trip Hop,

Re: sluchátka

Napsal: 09 dub 2012 13:52 Příspěvek

Kolik do toho chces investovat pane?

vesnická diskotéka

Napsal: 09 dub 2012 13:54 Příspěvek

max 4000,- samozřejmě čím méně tím lépe. prostě cena/výkon
___________________________________JFGI Just Fucking Google It RTFM Read the Fucking Manual ___________________________________
http://soundcloud.com/funy/funy-space-trip

mtv music awards
Oblíbené žánry:

Napsal: 09 dub 2012 13:59 Příspěvek

Se sluchatkama mam nejake ty skusenosti a i vytribeny sluch.Poradim pokud mas zajem

EDIT:

Doporucuju Sennheiser HD 380 pro
zvuk je za tu cenu absolutne bezkonkurencni.Jedna se o uzavrene sluchatka a ma porizovaci cena byla 3600.ted uz razantne klesla.
Doporucuju sluchatka placnout na nejakeho plysaka a nechat hrat treba pres noc nejlepe vsak tak 50-80hodin.Pote se se uvolni zavesy reproduktoru a zvuk bude bez jedine chybicky.
foto
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3964_o.jpg

pan DJ
Oblíbené žánry:
Hardstyle,Hardcore,Techno,Trance,Breaks,Downtempo
Booking:
hatomtomas@gmail.com

Napsal: 09 dub 2012 18:42 Příspěvek

http://sluchatka.heureka.cz/akg-k-518-d ... e/#section išiel som do cz heureky a našiel som tam toto neboli by dobré ? Majú citlivosť až 115db a frekvenčný rozsah 16 hz až 24khz . Len som dal tip nekupuj ich hneď , ja skladám na reprakoch slúchadlá ma nezaujimajú .

kvalitní produkce
Oblíbené žánry:
Drum and bass, psybient, dubstep

Napsal: 09 dub 2012 23:32 Příspěvek

Na to, že stojí skoro litra, mají podlě mě malej rozsah. Já mám tedy Pioneerky za 8 kil s rozsahem od 5 hz. No a hudbu skládam většinou jen na sluchátkách, získávám tím lepší kontrolu nad zvukem a slyším toho mnohem víc než na reprácích.
Basically, be happy :)

mtv music awards
Oblíbené žánry:

Napsal: 10 dub 2012 11:31 Příspěvek

Komarku to neeejni tak jednoduche jaksi myslis.
Jde o to ze mas rozsah klidne od 5hz ale z jakym poklesem na oktavu???
Ten pokles tam je tak obrovsky ze to sotva zachyti ten jejich testovaci mikrofon natoz pak lidske ucho.
Clovek(zdravi) slysi okolo 20hz - 20khz
20ti Hertzovy bas je uz sotva slysitelny pro nektere jedince a mnozi ho neslysi vubec.
Mam to stesti za ja jo :D mam rozsach slysitelnosti od 16Hz do 22kHz
Nedivej se na hloupe parametry.Vsichni vyrobci lzou,skoro vsichnii teda.No je jich par poctivych ale ty by si hledal horkotezko.
Parametry hod za hlavu a jen poslouchej.Rozsah muzou mit treba od 5hz do 50khz jako treba Elektrostaticke sluchatka STAX (kolem 60ti tisic)
ale co ztoho kdyz se ti nebude libit ten charakter zvuku??
Nejdulezitejsi je poslouchat a poslouchat a nedelat ukvapene zavery :music:
Prispevek pana Harstyla byl trosku zbytecny,prece pan funy umi zadat slovo sluchatka do pana gugla.

EDIT: otazka pro komarka.Ktere sluchatka si vyberes kdyz budou mit parametry ty
1. 20hz-19khz +/- 3dB/oct
2. 5hz-22khz +/- 15db/oct
Tak co ?? ktere??
ja kazdopadne ty prvni kdyz uz by my slo o parametry.
Podle ceho se mas ridit? kup si sluchatka nad 3tisice ne podle parametru ale podle poslechu a nebo podle informaci od zkusenejsich popripade lidi ktere ty sluchatka maji.
Naposledy upravil(a) MasakTeritory dne 10 dub 2012 17:58, celkem upraveno 1 x.

kvalitní produkce
Oblíbené žánry:
Drum and bass, psybient, dubstep

Napsal: 10 dub 2012 13:43 Příspěvek

Tož to díky za poučení, Masáčku :D
Ale když hodím parametry za hlavu, podlečeho si mám tedy vybírat sluchátka? Dost časo možnost zkusit si je nemáš, tak pak mito přijde jako skok do neznáma.
Basically, be happy :)

mtv music awards

Napsal: 10 dub 2012 15:16 Příspěvek

FuNy_ píše:Blíží se termín výplaty a já se rozhodl, že si koupím nějaké ty sluchátka :yeah: ale...
muj problém je, že nevím zda otevřená, nebo uzavřena. Četl jsem už desítky článku na webu včetně tohohle topiku, ale furt se nemůžu rozhodnout. Mám vybrané 2 adeptny a to...

otevřené sluchátka
Beyerdynamic DT990PRO/250 Ohm

uzavřená sluchátka

Beyerdynamic DT770PRO/250 Ohm

Popřípadě ušetřím a koupím si herní sluchátka STEELSeries Siberia V2 :D Což byl taky muj prvotní plán.

dobrá volba :great: myslim ze budes nad míru spokojen !! jestli uzavrena bo otevrena tot otazka kazdemu tak trochu jinak ja osobne bych sel asi do uzavrenych...

http://technet.idnes.cz/test-jak-poslou ... _audio_NYV

http://avmania.e15.cz/velky-test-domaci ... k---cast-1

kvalitní produkce

Napsal: 23 čer 2012 16:48 Příspěvek

Můžu ti poradit ze zkušenosti. Jestli chceš něco kolem 700 silně doporučuju Koss porta pro. Za tu cenu je to hoooodně luxusní zvuk a já jsem s němi maximálně spokojený. Slyšel jsem že jednu dobu nevím který rok byly nej na trhu :-) Ale jinak když chceš sluchátka pro skládání tak bych volil nějaké studiové u kterých nejsou zvýrazněné bassy ale hraju tak jak ten zvuk opravdu je ale to už bývá kapku dražší no :D

mtv music awards
Oblíbené žánry:

Napsal: 23 čer 2012 21:19 Příspěvek

Pane bbscary anoo kossporta za 700 nebo 600 jak kde (bez dozivotni zaruky) opravdu stoji za koupi.Ja mam dvoje.Jedny na cesty a druhe pouzivam v praci kdyz je moznost pri v praci poslouchat.Ano nej na trhu byly ale jen v kategorii prenosnych sluchatek.Ja mam ty prvni uz nejakych 10let a to me staly 2500kc.
Ale jsou to pouze sluchatka k prenosnym prehravacum na ven kde je hluk a clovek se tak nemuze 100% soustredit na zvuk.
Staci poslechnout kvalitnejsi sluchatka.Je jich hodne a nejvice si muzes overit na nejakych hi-end forech zabyvajicich se kvalitou zvuku.
Je to extremni skok kdyz poslechnes na kvalitnejsich sluchatkach.

Nesoustredte se jen na basy, to neni vsechno.Bez basu se clovek obejde ale bez vysek a stredu ani nahodou.

kvalitní produkce

Napsal: 22 črc 2012 23:25 Příspěvek

zdravím,
má niekdo prosím skúsenosti s týmto produktom, alebo výrobcom ?
Zistil som že ten obchod sídli priamo u nás v meste, čo je poťešujúce.

http://www.proaudio.sk/sluchadla/profes ... la---7239/

http://soundcloud.com/pagumusic

mtv music awards
Oblíbené žánry:

Napsal: 23 črc 2012 16:38 Příspěvek

Pane pagu nenech se zvyklat zdanlive prijatelnou cenou a hafo textu okolo.To vse je irelevantni :)
Dulezity je zvuk. Jestli je tam nekde maji v obchode kazdopadne poslechni.Nekupuj na slepo.taky je dulezite aby ti v obchode daly poslechnout vzorek ktery je řadne rozehrany minimalne 80h provozu jinak to moc nema smysl.
Ja osobne bych jim moc neveril nedelaji na me dobry dojem ale neslysel jsem.
Frekvenčná odozva: 10Hz - 22kHz udavaji bez tolerance v dB/oct takze to je stejne parametr k hovnu.
Hmotnost baleni 800g :D to maji v drevene krabici? Nebo ty sluchatka budou tezke jak hovadko?
Pridej litr a jdi do 380 hd pro a budes slyntat blahem

produkční superstar

Napsal: 23 črc 2012 16:48 Příspěvek

na radu pana masáka jsem si koupil ty Sennheiser HD 380 Pro. A je to super. najednou slyšíš věci které si dřív neslyšel. každý zvouček to krásně separuje.

kvalitní produkce

Napsal: 27 črc 2012 12:07 Příspěvek

Tak dík za typ. Budúci týžden snád už Sennheiser budem mocť vyskúšať doma. V mojom prípade v podstate stačí vyberať medzi značkou a prijatelnou cenou, lebo oproti tomu čo mám teraz som si na 100 % istý že horšie to nebude :)

mtv music awards
Oblíbené žánry:

Napsal: 27 črc 2012 17:17 Příspěvek

Pane pagu pokud jde o ty shenhaisery je to dobry kup jak prasatko.Posloucham na nich kazdy den kdyz se nemuzu dostat k aparature v obyvaku a u skladani music hlavne tyhle sluchatka.Jsou uz casem proverena.Zvuk je naprosto paradni vzhledem k cene.Jsou lehke, pevne,krasne sedi(po chvilce na ne zapomenes), odpojitelny kabel coz je pro me velke + protoze si zrovna delam jeden vymakany stineny s 3x vetsim prurezem nez original a jeste je i postribreny tak uz se nemuzu dockat az to vyskousim jestly se zvuk zlepsi jen o chlup nebo vice.
Poslouchal jsem je i na hiend cd prehravaci s modulem caseasirius v hodnote 200tisic a zvuk byl naprosto uzasny, kam se hrabou kompijutry :)
Samozrejme te nijak nechci presvedsovat. Jde hlavne o to jaky zvuk se libi tobe. Bylo by idealni kdyby si mel moznost poposlouchat.

vesnická diskotéka

Napsal: 04 srp 2012 23:19 Příspěvek

Zdravím...
o5 se obracím na vás a tentokrát mam na srdíčku toto :roll: Chci si koupit špunty :yeah: a vím už i jaké (Klipsch Image S4) a vás se chci zeptat zda s těmito sluchátky/špunty nemá někdo zkušenosti. Mám o nich celkem dost naštudované, ale furt to je jenom černé na bílem a názor někoho místního by byl mnohem lepší. Popřípadě bych poprsil audiofila :sex: Masáka o názor
Thx

Edit

duboss.bud:
Co jsem se dočetl, tak pro skladání hudby jsou lepší otevřená sluchátka, ale jak si sám napsal, je to hodně individuální
___________________________________JFGI Just Fucking Google It RTFM Read the Fucking Manual ___________________________________

mtv music awards
Oblíbené žánry:

Napsal: 05 srp 2012 00:21 Příspěvek

zdravim pane.
Pan masak vi o spuntech uplne kulove.Jedine dobre hrajici spunty co jsem slysel byly elektrostaticke spuntiky stax a hrali dost podobne jako kossporta ale lepsi vysky mely nooo na spunty to byl solidni zvuk ale staly v te dobe 15litru takze sem mavl rukou.
Mam doma spunty creative a jedine co delaji dobre je tlumeni okolniho zvuku.Jinak hraji hnusne,agresivne a ostre,nebrat.A to staly 4kila.Hnus
Jinak na skladan otevrena sluchatka? proc? to je blbost. Ano otevrena sluchatka muzou hrat dobre a muzou s podobnym zvukem ba i otevrenejsim byt i o dost levnejsi nez uzavrene.Je to hrozne problematicke a od kazdeho vyrobce hraje kazdy typ sluchatek uplne jinak neda se to skatulkovat ze ty jsou dobre na skladani a tamhlety na poslech to fakt ne e.
Ze vseho nejvice zalezi na cloveku a jeho preferencich.Ja proste musim mit sluchatka uzavrene protoze chci mit klid a po vecerech nechci rusit rodinu.Otevrena sluchatka hraji jak do usi tak stejne hlasite i ven a to pak vypada ze mate na usich male bednicky.Proste jsou hrozne moc slyset coz je bohuzel u me nepouzitelne.Omlouvam se za chyby pisu z tabletu.

vesnická diskotéka

Napsal: 08 srp 2012 21:21 Příspěvek

Nevadí, koupím a uvdím. Ale myslím si že neprochloupím touto koupí špuntu.
Jinak otevřená či uzavřená je vpodstatě jedno, záleží na každém co mu vyhovuje a to, že jsem napsal otevřená, tak to jen z duvodu co jsem si naštudoval. Ale znáš to... jedna bába říkala...

kvalitní produkce

Napsal: 14 říj 2012 20:58 Příspěvek

Konečne po dvoch mesiacoch mám nasadené na :yeah: Sennheiser HD 380 PRO.
Zvuk paráda, ešte zopár hodín zahorenia a a bude to OK. Prvý deň sa mi zdali trocha prebasované, no celý víkend bežali nonstop a dnes je to už skoro perfektné.

mtv music awards
Oblíbené žánry:

Napsal: 14 říj 2012 21:06 Příspěvek

paraaaada pane.Jojojo nedelej ukvapene zavery :) Tyto sluchatka chteji poradne rozehrat.Ja po prvnim nasazeni byl uplne zdesen.Hnusny stredovy zvuk se skreslenyma stredama a ostryma sykavkama.Ale bylo mi jasne ze to je nerozehranim.Po 80hodinach se to ustali a pak uz budou jen verne slouzit.Za tu cenu vazne paradni kup :)

mtv music awards

Napsal: 14 lis 2012 07:24 Příspěvek

bambini di praga

Napsal: 10 kvě 2017 14:23 Příspěvek

Ahoj, vím že už je to starší téma, ale nechce si mi kvůli tomu zakládat nový. Potřeboval bych poradit dobrý sluchátka na běhání. Už se začíná oteplovat a já pomalu začínám přemýšlel, že zase vyběhnu, ale bez muziky je to celkem nuda, takže poradil by mi někdo dobrý sluchátka?

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno

Napsal: 10 kvě 2017 14:30 Příspěvek

Rhino píše:Ahoj, vím že už je to starší téma, ale nechce si mi kvůli tomu zakládat nový. Potřeboval bych poradit dobrý sluchátka na běhání. Už se začíná oteplovat a já pomalu začínám přemýšlel, že zase vyběhnu, ale bez muziky je to celkem nuda, takže poradil by mi někdo dobrý sluchátka?

pecky(špunty) jsou asi nejvhodnější na běhání - za pár stovek seženeš na alza.cz :yeah:

https://www.alza.cz/sluchatka-do-usi/18859903.htm

bambini di praga

Napsal: 11 kvě 2017 13:16 Příspěvek

Někde jsem četl názor, že nejlepší na běhání jsou bluetooth sluchátka. Prej kvůli kabelu. Nemáte někdo s nimi zkušenosti?

vesnická diskotéka

Napsal: 11 kvě 2017 14:20 Příspěvek

Mozno ze ta nepotesim, ale najlepsie na behanie su - ziadne sluchadla. Ak je ako pises vyssie behanie bez muziky nuda tak behanie pre teba nie je spravna volba. Je to az vtipne vidiet vsetkych tych plne vybavenych "bezcov". Bezecka vystroj vratane znackoveho kompresneho oblecenia, sluchadla na usiach (niekedy aj klapky na ociach), mobil nacapeny na ruke aby sa mohli na facebooku alebo inej smiesnej socialnej sieti ukazovat kolko zabehli. Beh je relax (nehovorim o fyzickom relaxe) a nosit zo sebou "ramus" nie je urcite forma relaxu. Nehovoriac o problemoch, ktore mozu nastat vdaka tomu, ze nedokazes vnimat priestor tytmto zmyslom.

Ak chces nosit sluchadla pri behani pretoze ze bezis v nevhodnom a hlucnom prostredi, tak odporucam zmenit prostredie, kde behavas. Predsa len behat v hustej premavke priamo v meste nie je dobry napad. A ano su aj taky a je ich pomerne dost.

Zpět na