Alternative

Vaše hudební tvorba, ukažte co umíte a ostatní vás ohodnotí
pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Re: Alternative

Napsal: 09 lis 2017 14:00 Příspěvek

Nothing can stop me now

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 13 lis 2017 11:06 Příspěvek

Ma to primitivni strukturu a hudebne je to "jednoduchy". Ale aspon pro me to zni chytlave a tvrde. Jsem spokojenej se zakoncenim skladby, kdyz nastoupi to kytarovy solo a nahle to skonci. Jediny s cim nejsem spokojenej je mozna az prilisna primitivnost. Ale primitivnost je nekdy fajn.

https://soundcloud.com/user-572812765/kill-kill-kill
Nothing can stop me now

vesnická diskotéka

Napsal: 14 lis 2017 08:41 Příspěvek

Mam taky navrh. Uz dlho planujem neaku tvrdsi "metalovo" ladeny track. Stale len tak trochu skumam co a ako (koli tomu som si uz davnejsie zakupil aj toto https://impactsoundworks.com/product/shreddage-2-srp/ a kedze o hre na gitare viem h*vno skusil by som prerobit a rozvinut ten Kill, Kill, Kill. Ak mas zaujem o maly pokus a spolupracu posli fl project na moj mail. Vyzera to ze mam k dispoziicii trochu lepsie nastroje/kniznice a ktovie mozno to bude nakoniec pouzitelne. Samozrejme ze by som tam vlozil aj vlasne pasaze a to hlavne neake slaky alebo podobne orchestralne pasaze a mozno aj nieco "synteticke" to vsak ukaze ci s tym vobec nieco budem vediet urobit :mrgreen: .

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 14 lis 2017 11:34 Příspěvek

Zdar TrojakEW. Dik za nabidku na spolupraci. ^_^

Urcite ti to poslu, ale musim rict, ze to je porad jenom WIP (work in progress) a moc jsem do toho vazne nedal. Zhruba 3 hodiny skladani hudby a 1-2 hodiny mixu. Az je mi to blby ti to v tomhle stavu poslat. Muzu na tom zkusit jeste zamakat, hudebne i co se tyce mixu, nebo ti to poslat jak to je.

Problem je, za v tomhle stavu s tim budes mit spoustu prace. Bici jsou udelany v Drummaxu a naequalizovany jako celek... napriklad. Nejak jsem jeste nekap na to jak priradit jednotlivy cinely, snary, kick atd. kazdej do jednoho tracku v mixeru. Vim jak se to dela u FPC, ale ne tady.

Jeste musim ric, ze mam fakt shitovej notebook a neutahne mi ani effect hardcore, kterej jsem pouzil na kytaru. Takze je to hodne delany od oka... Vim, ze existuje freezing. No, zatim jsem to u tohohle tracku nedelal.

No a nakonec - nejsem si jistej co delam, hlavne u limiteru... obcas se kouknu na tutorial, pulku pochopim, a pulku z ty pulky zapomenu.

Tak jestli mas zajem, muzem se domluvit pres pm. Mozna lepsi nez ten Kill, Kill, Kill by bylo zamakat spolu na tomhle:

https://soundcloud.com/user-572812765/weaker-boy-1

Je to na tobe, vyber si. ^_^ A diky moc! vzdycky me potesi kdyz se mnou nekdo chce spolupracovat na hudbe.
Naposledy upravil(a) watashi dne 19 lis 2017 19:46, celkem upraveno 1 x.
Nothing can stop me now

vesnická diskotéka

Napsal: 14 lis 2017 14:22 Příspěvek

No vybral som si Kill pretoze je jednoduchsi a urcite sa bude na nom lahsie pracovat. Ak by to vyslo nie je problem zapracovat aj na dalsej skladbe. Co sa tyka mixu, masteru a celkovo nastrojov to neries. Kedze mam v plane vymenit komplet nastroje a tym padom je nutne upravit vsetko varatne effektov, takze mix a vo finale neaky master bude treba robit nanovo. Urcite nemam v plane pouzit hardcore, ale guitar rig od NI (kedze mam zakupny Komplete 11 Utlimate :P ). V podstate cele to pojde na Kontakt knizniciach, ktorych mam viac nez je zdrave :lol: . Ak to vyjde mozno tam niekde natlacim aj neaky choir aby to vo vysledku znelo epickejsie. Neviem ci si postrehol moj posledny track ktory som tu hodil, tak na nom som testoval Requiem Light a neake vokaly z Heavyocity Gravity Vocalise (ktory v podstate stoji za prd lebo su tam cisto len frazy ktore clovek musi znasilnovat aby sedeli pre danu situaciu). Az bude na cierny piatok akcia na Realivox Ladies tak to bude ine :great: .

Nevim ako to cele dopadne, ale clovek kym nevyskusa tak nevie. Rad ti potom zaslem projekt, ale bez kniznic ti to asi k nicomu nebude. Co sa tyka casu takisto neviem povedat ako to dlho bude trvat, kedze v praci mam teraz rusno, ale kazdu neaku volnu chvilku by som sa tomu snazil venovat.

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 14 lis 2017 14:58 Příspěvek

No, tahle skladba je vazne jeste embryo. To rikam abys necekal nejakou sofistikovanou praci. Jak jsem rek, dal jsem do toho 4-5 hodin cca. Mam tam nahazeny bici, rytmickou kytaru a bassu v jednom channel racku. Je tam jedna automatizace.... Na masteru asi dva plugy, a jeste nedokoncene zapracovany. Sem tam neco klipuje. To jen tak placam.

Mozna budes mit trochu problem s tou solovou kytarou na konci skladby. Pouzil jsem automatizaci pitche... bez ktery to nezni tak jak by melo. Uvidis sam.

Jen se obavam, ze vsechen routing atd. zmizi. Mel jsem treba takhle jednu skladbu kterou jsem posilal typkovi a on mi rekl, ze to to ma vsechno v jednom tracku O_o

Jdu to teda upnout na ulozto a pak ti to poslu. Fakt se tesim.

EDIT: Jo, uz jsem kapnul jak priradit jednotlivy casti bicich v drummaxu k chanellum.
Nothing can stop me now

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 19 lis 2017 19:39 Příspěvek

Naposledy upravil(a) watashi dne 22 lis 2017 16:45, celkem upraveno 1 x.
Nothing can stop me now

vesnická diskotéka

Napsal: 21 lis 2017 11:08 Příspěvek

Niekedy menej je viac. Nuti to potom cloveka viac rozvnit danu pasaz a naozaj tak zdokonalit samotnu kompoziciu. Podla mna krok spravnym smerom. Skus sa zamerat viac aj na dynamiku. Aj ked to vo vysledku nemusi byt pocut ak nemas dobre piano. Ale palec hore :great: .

Co sa tyka nasho spolocneho pokusu, asi sa tomu budem moct venovat az na dalsi mesiac. Mam toho momentalne dost vela. Ale urcite sa tomu chcem a budem venovat.

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 21 lis 2017 12:25 Příspěvek

Dekuji ti za nazor :)

Tesi me ten hudebni multiplayer. Az se k tomu nekdy dostanes, s radosti si poslechnu dalsi minipreview a muzem to probrat.
Nothing can stop me now

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 25 lis 2017 16:18 Příspěvek

Tohle jsem tvoril dnes, poue skladani, zbytek zatim moc ne, ale slysim v tom neco nadhernyho.

https://soundcloud.com/user-572812765/dream-ride-demo-preview

Do tejdne to dodelam, zatim tohle preview. Libi se mi to tak moc, ze jsem to musel upnout. Chybi reverb, eq. narychlo, no master, zadnej sidechain... Ale uz toho mam dost, chci si dat pauzu.
Nothing can stop me now

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno

Napsal: 25 lis 2017 16:53 Příspěvek

ta druhá část s pianem je lepší - bez "kytar" - pohodové brnkání - sice tam slyším loop(bicí), sem tam nějaký drum přidáš, ale celkově to "krásno" jsem nepoznal - jen moje věc - pokud se ti to líbí - tak zapracuj na masteru, hlasitosti a prolínání nástrojů - tam to nejvíc skřípe - u těch kytar - bassa skoro žádná, nevím, ale nemá se zde podle pravidel postovat hotové dílo ? a ne wip ? já mám např složeno techno a váhal jsem zda postnout - nakonec jsem usoudil, že je to odpad...

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 26 lis 2017 05:52 Příspěvek

Mrgabber píše:zapracuj na masteru, hlasitosti a prolínání nástrojů - tam to nejvíc skřípe - u těch kytar - bassa skoro žádná

Jj, jeste jsem poradne nepochopil jak spravne rozsadit nastroje, ale clanky o to, jsou, tak mam co cist. Hlasitost tracku - je trochu slozitejsi, imo.

Mrgabber píše:nevím, ale nemá se zde podle pravidel postovat hotové dílo ?

True_
Than_ [sorry]
Nothing can stop me now

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 26 lis 2017 11:43 Příspěvek

If_ Watashi is an idiot Than_ he'll post another version
If_ anyone's gonna say i am an idiot Than_ maybe you are right

Assembled another version 3.0

Here i go:

https://soundcloud.com/user-572812765/some-kind-of-a-ride
Naposledy upravil(a) watashi dne 26 lis 2017 16:34, celkem upraveno 2 x.
Nothing can stop me now

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno

Napsal: 26 lis 2017 11:46 Příspěvek

proč to píšeš v angličtině ? jsme na cz foru !!!

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 26 lis 2017 11:53 Příspěvek

wtf :lol: Neco proti srande? If_ Than_ Else_ - proste jsem si precet knizky o programovani a napsal jsem to takhle. Samozrejme se musi najit exot kterej ma se vsim problem
Nothing can stop me now

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno

Napsal: 26 lis 2017 11:57 Příspěvek

exot jsi ty - hážeš sem věci, mažeš je a zase přidáváš a mažeš, píšeš anglicky na českém fóru - nic proti angličtině jakožto světovému jazyku, ale já bych to řekl asi tak: je to jako kdybys vešel na eng forum a začal tam psát česky

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 26 lis 2017 11:59 Příspěvek

vazne nevim jestli je dobry s tebou o cemkoliv mluvit protoze ti ocividne chybi kousek mozku kterej lidem dava nadhled
Nothing can stop me now

v kotli nabito
Oblíbené žánry:
Hardcore,, techno

Napsal: 26 lis 2017 12:07 Příspěvek

urážet ti jde dobře, tak ještě dopiluj to skládání a bude to ok ;)

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 26 lis 2017 12:08 Příspěvek

nesnazil jsem se te urazet, ale byla to jedina reakce ktera me na tvuj prispevek napadla.

co se tyce mych smazanych tracku - nedavno jsem opet smazal vsechny svoje mp3, projekty, cely FL Studio a svuj soundcloud ucet - zbyl mi jen jeden track na youtube kterej je v mym prvnim prispevku. Za ten bordel tady - ty prazdny linky se omlouvam - no aspon to je v mym topicu kde to nikomu nemuze prekazet
Nothing can stop me now

vesnická diskotéka

Napsal: 26 lis 2017 17:24 Příspěvek

Some Kind Of A Ride - znovu si vsade nahodil limiter? Pretoze to znie presne tak. Uz len pohlad na track bez nutnosti to pustat je vidno, ze to je overcompressed. Mal by si ten limiter z flstuida zmazat, aby ta nelakal :P .

Romzyslal som ze sa dnes aspon z casti pustim do kill kill kill, ale som unaveny takze az decmber.

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 26 lis 2017 17:30 Příspěvek

Lol asi mas pravdu. Priste se tomu uz vyvaruju.
Nothing can stop me now

produkční superstar
Oblíbené žánry:
UK Hardcore, Hands UP, Hardstyle, Trance, Italo...

Napsal: 26 lis 2017 20:19 Příspěvek

Všechno má svuj smysl, i ten limiter. Ale tak jako u všeho i "blbej eq" je zlo, když s nim vhodně neumíš. Když vidím ve většině tutoriálu, že producent na master hodí limiter, threshold do mínusu, až se mu to pořádně zesílí a hotové. A to, že ořeže x dB, ho vůbec nezajímá nebo nemá spíš páru, co tím dělá. Taky málo kdy vidím mp3 soubor, aby neclippoval. Je to hnus, ale bohužel trend war loudness...
Naposledy upravil(a) BTR dne 27 lis 2017 20:32, celkem upraveno 1 x.

vesnická diskotéka

Napsal: 27 lis 2017 18:35 Příspěvek

Ach ano tak ako som to napisal to moze zniet inak ako som to myslel. Ide o to, ze niekto tu ma velmi (az prilis :P ) oblubeny effekt limiter a dava ho vsade. Staci raz vidiet projekt a clovek hned pochopi. Tato poznamka bola smnerovana Watashimu, ktory to urcite pochopil :D .

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 28 lis 2017 06:49 Příspěvek

pochopil :D

jen takova blba "obhajoba"

posledni dny se divam na hudebni teorii, kompresory, equalizaci a videa jako "metal in FL Studio using FL Slayer". sice to nedelam spravne, ale aspon se tim tak nak zabejvam. A mam cas, az to jednou pochopim dobre, tak to bude fajn, jestli se nejak vyrazne zlepsim
za rok, nebo za deset let... Hlavne, ze mam zabavu. Oki?

Obrázek
Nothing can stop me now

pan DJ
Oblíbené žánry:
metal, rock, electro

Napsal: 07 pro 2017 06:58 Příspěvek

???????

https://soundcloud.com/user-572812765/whales

Mozna se nekomu nebude libit ten slabouckej noise. Zpusobuje to lehkej drive Transient Processoru na masteru, aby to znelo trochu drsneji a prijde mi, ze to tomu dava prostor. Jinak porad pouzivam zakladni pluginy jako FPC a Slayer.

EDIT: Mixnul jsem to dobre nebo spatne? Snazil jsem se to delat podle tutorialu, a na radu Trojaka jsem vsude nenahazel limiter. Taky jsem checkoval jak naequalizovat instrumenty co jsem pouzil. Je to takovy decentne naequalizovany, snazil jsem se nepretahnout frequence...
Nothing can stop me now

Zpět na